historia kryzysu

Współczesny kryzys migracyjny

w Europie

Zdjęcie, które obiegło świat w sierpniu 2015 r., stało się swoistym symbolem syryjskiej wojny . Oto siedzący w karetce chłopczyk, patrzący na wprost w obiektyw, zakrwawiony i blady od pyłu, woła swoim wzrokiem świat o pomoc. Jednak świat milczy i  nie jest w stanie stanowczo zareagować na dramatyczny los dzieci, nie tylko w Syrii, ale na całym Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ten pięcioletni chłopiec, Omran Daqneesh, przeżył jeden z nalotów na Aleppo.

kryzys uchodźczy w liczbach

Liczby są bezwzględne. Pokazują jak bardzo w kryzysie uchodźczym poszkodowane są dzieci. W oparciu o materiały UNICEFU przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych danych statystycznych, obrazujących rzeczywistą skalę problemu. Wśród nich informacja, że obecnie połowa wszystkich uchodźców to dzieci.

przydatne linki

W internecie można znaleźć wiele materiałów dotyczących kryzysu migracyjnego. Zebraliśmy te naszym zdaniem najbardziej interesujące. Stanowią one przydatne uzupełnienie przygotowanych przez nas scenariuszy zajęć. Są jednocześnie dla nauczycieli zachętą do samodzielnych poszukiwań i tworzenia własnych pomysłów na zajęcia.

patronat honorowy

realizacja

Projekt finansowany

przez urząd miasta opola

© 2018 Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia. Wszelkie prawa zastrzeżone.